Bugün: 22 Nisan 2019 Pazartesi
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Ekonomi
Print Al

Faiz 10 puan iniyor: Reel sektöre 10 milyar destek

01 Eylül 2018 Cumartesi::

“Birlikte kazanacağız” sloganıyla tanıtılan KOBİ Destek Paketi’yle kredi faizi 10 puan inecek. 6 ay anapara ödemesiz olacak ve 8 bankadan alınacak kredinin başvuruları pazartesi başlıyor

Yazı Boyutu : A A A A

Hükümet öncülüğünde başlatılan kampanyayla 8 banka, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ile Kredi Garanti Fonu (KGF) reel sektöre düşük faizli kredi sağlayacak. "Birlikte kazanacağız" sloganıyla tanıtılan KOBİ Destek Paketi'yle KOBİ'ler normal kredi faizlerinin 10 puan altında para bulabilecek. 10 milyar liralık kaynak için başvurular pazartesi günü başlıyor. Kredi başvurularında faiz oranı yüzde 1.85, azami tutar ise 200 bin TL olacak.

ÜLKE OLARAK KENETLENİYORUZ
Protokolün imza töreninde konuşan Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, "Temmuzda başlayan, ağustosta zirveye çıkan, Türkiye'yi hedef alan ekonomik saldırılar karşısında 'sonunda kazanacağız' dedik. Ortaya koyduğumuz bu mücadelede tüm kurumlar, STK'lar, reel sektör ve bankalar dayanışma içerisinde. Ülkemize karşı başlatılan girişimin farkındayız. Bu sınamadan çok daha güçlü şekilde çıkmak için Türkiye olarak kenetleniyoruz. Rasyonel politika, ortak akıl ve sağduyu ile elimizi taşın altına koyarak Türkiye'yi çok daha güçlü bir ekonomiye kavuşturma arzusu içerisindeyiz. Zayıflıklarımızın da, güçlü yanlarımızın da farkındayız. Atmamız gereken adımları çok ama çok iyi biliyoruz. Arzu ettiğimiz güçlü Türkiye ekonomisine kavuşacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın, büyük bir dönüşüm süreci başlattık" dedi.

GÜZEL BİR BİLANÇO GELECEK
Kamuda başlatılan tasarruf sürecinin etkilerinin şimdiden alınmaya başladığını ifade eden Albayrak, "Bu yıl bütçe disiplini anlamında birilerinin söylediğinin aksine çok güzel bir yıl sonu bilançosu bizi beklemekte. Aldığımız ilk rakamlarda bunun sinyalleri geliyor. Tasarruf ve verimlilik bilincini kamu öncülüğünde bir kültür haline getireceğiz. Atacağımız adımları bu ay Orta Vadeli Program'da göreceksiniz" dedi.

LONDRA UYUMUYOR BİZ DE UYUMUYORUZ
30 Ağustos Zafer Bayramı'nda Türkiye'de resmi tatil olduğunu ancak yurtdışında piyasaların işlediğini anımsatan Albayrak, "Londra uyumuyor. Onlar uyumuyorsa dün biz de uyumadık. 7/24 teyakkuzdayız, 7/24 sahadayız. Ekonomimizde dalgalanmalar olmaması için güçlü refleksler geliştirip kısa, orta ve uzun vadeli aksiyon planlarını hayata geçirmek zorundayız" diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.