Bugün: 22 Ocak 2019 Salı
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Ekonomi
Print Al

Ekonomi daha da güçlü bir yapıyla yoluna devam edecek

20 Nisan 2018 Cuma::

Kerem Alkin: “Ekonomi daha da güçlü bir yapıyla yoluna devam edecek.” SABAH’ın ekonomi yazarı Prof. Dr. Kerem Alkin, 24 Haziran seçimlerinin Türkiye ekonomisine nasıl etki edeceğini yorumladı.

Yazı Boyutu : A A A A

"Türkiye ekonomisinin büyüme dinamikleri etkili bir şekilde sürerken, vergi gelirleri olumlu seyrederken, istihdam ile ilgili tablo güçlü seyrederken, yurtdışı ve yurtiçi mihraklar salt döviz kurları üzerinden oluşturmaya çalıştırdıkları negatif manipülasyonu aşama aşama tırmandırarak önümüzdeki bir buçuk sene Türkiye ekonomisinin şartlarını yavaşlatarak Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi seçimleri için ekonomiyi cendereye almaya kalkışacaklardır.

MHP'nin çağrısı ve Ak Parti'nin yetkili kurullarının değerlendirmesi sonrasında 24 Haziran Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Milletvekili seçimlerinin yapılmasına karar verilmiş olması Türkiye'ye yönelik ekonomik operasyonları da bertaraf edecek etkili bir hamledir. Üstüne üstlük özel sektör yatırımlarının hareketlenmesi adına çok doğru zamanda gerçekleşecek bir seçim olacaktır.

Nitekim döviz kurları üzerinden yürütülmeye çalışılan manipülasyonu bertaraf edecek bu adımın açıklanması ile birlikte derhal döviz kurlarında olması gereken gevşemede kendini gösterdi. Önümüzdeki günlerde ve haftalarda Türkiye'nin büyüme rakamları güçlü çıkmaya devam ettikçe 24 Haziran'daki seçimlerle Türkiye tarihi bir eşiği yakaladıktan sonra ekonominin daha da güçlü bir yapıyla yoluna devam edeceğine birlikte şahit olacağız."

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.