Bugün: 18 Haziran 2018 Pazartesi
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Ekonomi
Print Al

Ağbal'dan yapılandırmada mayıs uyarısı

16 Mayıs 2017 Salı::

Maliye Bakanı Ağbal kamuya olan borcunu yapılandıranların, ödemelerini bu ayın sonuna kadar mutlaka yapmaları gerektiği konusunda uyardı. Ağbal, ödenmeyen borçlar için gereken takibi başlatacaklarını söyledi.

Yazı Boyutu : A A A A

Geçen yıl yürürlüğe giren 'yapılandırma' için mayıs ayının çok önemli olduğunu belirten Maliye Bakanı Naci Ağbal, uygulamanın vatandaşlara büyük imkan sağladığını dile getirdi.

Bu imkanları kaybetmemek için ilk iki taksitin veya peşin ödemenin bu ayın sonuna kadar mutlaka yapılması gerektiğini vurgulayan Bakan Ağbal, "Ödemelerini yapmayanlar, yapılandırmanın getirdiği imkanları kaybedecek ve yeni bir şans olmayacak" dedi.

"Ödemelerini yapmayanlar, yapılandırmanın getirdiği imkanları kaybedecek ve yeni bir şans olmayacak" diyen Bakan Ağbal, "Önümüzdeki ay başvurularını almayı planladığımız yeniden yapılandırma uygulaması, asla geçmişte yapılandıran borçları kapsamıyor. Dolayısıyla vatandaşlarımızın mutlaka borçlarını bu ayın sonuna kadar ödemeleri gerekiyor. Yine SGK prim borçlarının ilk taksitinin veya seçenler için peşin ödemelerin de bu ay içinde yapılması lazım. Getirilen tüm imkanlara rağmen ödenmeyen borçlar için gereken takibi başlatacağız" ifadelerini kullandı.

Tanıtımlar ağırlık kazandı

Her platformda vatandaşlara ulaşmaya çalıştıklarını ifade eden Bakan Ağbal, bu kapsamda yaklaşık 2 milyon vatandaşa hatırlatıcı mektup gönderdiklerini, televizyon, radyo ve internette ilanlar verdiklerini belirterek, bilboardlarda da hatırlatıcı afişlerin yer aldığını söyledi.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.