Bugün: 19 Nisan 2018 Perşembe
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Ekonomi
Print Al

Verimlilik Akademisi geliyor

09 Mayıs 2017 Salı::

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, verimlilik sorunlarının teşhisi ve çözümü amacıyla uygulamalı eğitim ve danışmanlık hizmetlerinin verileceği bir Verimlilik Akademisi kuracaklarını söyledi.

Yazı Boyutu : A A A A

Ankara Sanayi Odası ile birlikte bir "model fabrika"nın da bu yıl içinde tamamlanacağını belirten Özlü, "Türkiye, bundan önceki sanayi devrimlerine geç kaldı. Ancak emin olun, bu sefer geç kalmayacak" dedi. Bakan Özlü, ileri teknoloji, sanal süreçler ve yüksek optimizasyon imkânı sunan 4'üncü Sanayi Devrimi'nin, büyüme, nitelikli istihdam, sosyal istikrar, kalıcı değer, iş güvenliği ve daha fazla verimlilik anlamına geldiğini söyledi.

FİRMALARA KARNE VERİLECEK
Firmaların verimlilik karnesini çıkaracaklarını anlatan Özlü, "Bu karneye bakan firmalar, eksik yönlerini bularak kendilerini geliştirebilecekler. Karneleri başarılı olan firmalara ise bazı devlet desteklerinde öncelik ve avantaj sağlayacağız" dedi. İlerleyen dönemde ise ekonomik ve ekolojik verimliliği bir arada sağlayacak Temiz Üretim Merkezleri kuracaklarını belirten Bakan Özlü, Yeni Nesil Organize Sanayi Bölgeleri kuracakları bilgisini paylaştı.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.