Bugün: 7 Haziran 2020 Pazar
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Ekonomi
Print Al

BDDK'dan işlem yasağı konan 3 bankaya ilişkin açıklama

11 Mayıs 2020 Pazartesi::

Son dakika haberi... BDDK'dan işlem yasağı konan 3 bankaya ilişkin açıklama geldi. BDDK, "3 yabancı banka yükümlülüklerini giderdi. Soruşturma devam ediyor" dedi.

Yazı Boyutu : A A A A

BDDK'dan işlem yasağı konan 3 bankaya ilişkin açıklama geldi. BDDK, "3 yabancı banka yükümlülüklerini giderdi. Soruşturma devam ediyor" dedi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu, Londra merkezli üç yabancı bankanın, TL yükümlülüğünü yerine getirmesi üzerine Türk bankaları ile bir bacağı TL olan döviz işlemler için yasağı kaldırdı.

AA muhabirinin BDDK'dan edindiği bilgiye göre geçen hafta elinde TL olmadığı halde, açığa TL satıp döviz alan ve günü geldiğinde TL yükümlülüğünü yerine getirmeyen Londra merkezli üç yabancı bankaya Türk bankaları ile bir bacağı TL olan döviz işlemler için yasak getirmişti.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu, bugünkü kararıyla, üç yabacı bankanın yükümlülüklerini yerine getirmesi üzerinde işlem yasağını kaldırdı. Bu üç bankanın taraf olduğu işlemlerin kur manipülasyonu teşkil edip etmediğiyle ilgili inceleme ve soruşturmalar devam edecek ve sonuçlandırılacak.

MANİPÜLASYONA GEÇİT YOK

BDDK Başkanı Mehmet Ali Akben dün, "Manipülasyon girişimlerine karşı koymaya kararlılıkla devam edeceğiz. Üç banka yükümlülüklerini yerine getirdiği takdirde işlem yasağı kaldırılabilir ama soruşturma sürecek." demişti.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.