Bugün: 20 Temmuz 2019 Cumartesi
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | Kişisel Gelişim
Print Al

Kentsel dönüşümde 5 püf nokta

02 Ağustos 2018 Perşembe::

Kentsel dönüşümde seçilecek müteahhidin Bakanlık onaylı olması çok önemli. İşte Kentsel dönüşümde dikkat edilmesi gereken 5 püf nokta.

Yazı Boyutu : A A A A

Kentsel dönüşüm sürecinde binasını yenilemek isteyenler için en hassas konu, doğru müteahhit firma ile anlaşabilmek. Yapı kalitesi, konutun değeri, projenin teslim tarihi gibi konularda mağduriyet yaşamadan güvenli, sağlıklı ve konforlu binalara sahip olabilmek için çok detaylı araştırma yapılması gerektiğini vurguladı. Son, müteahhit seçerken dikkat edilmesi gereken 5 altın kuralı şöyle sıraladı:

İSKAN BELGESI ŞART
"İskan belgesi belediyeler tarafından, binanın ruhsattaki şartlara uygun olup olmadığı ve sağlamlığı kontrol edilerek verildiğinden, tüketici kendi güvenliği için müteahhit firmadan mutlaka iskan alınmasını talep etmelidir."

BAKANLIK ONAYLI OLMALI
"Bir müteahhidin kentsel dönüşüm kapsamında proje gerçekleştirebilmesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen müteahhitlik lisansının olması gerekiyor."

REFERANSLAR ARAŞTIRILMALI
"Müteahhit firmanın geçmiş projelerini mümkünse yerinde görerek inşaat kalitesini incelemek, taahhütlerini yerine getirip getirmediğine, projelerini zamanında teslim edip etmediğine ve projelerin prim oranına bakmak önemli."

METREKARE FİYATINA BAKILMALI
"Bina tesliminde öngörülen daire metrekare fiyatı mutlaka dikkate alınmalı. Firma, standartların üzerinde yüksek arsa payı verdiğinde mecburen kaliteden feragat etmek zorunda kalır. Bu da maddi kayıplara yol açabilir."

STATİK VE ESTETİK DEĞER SORGULANMALI
"Tüketicilerin binalarını yeniletirken hem statik hem de estetik değerleri sorgulamaları gerekiyor. Mühendislik ve mimarlık hizmetlerine önem veren inşaat firmaları tercih edilmeli."

Kaynak: TAKVİM

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.