Bugün: 21 Nisan 2019 Pazar
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Bilgi Merkezi
Print Al

Bedellide kredili maliyet 17 bin TL

19 Temmuz 2018 Perşembe::

1 milyon 324 bin kişiyi ilgilendiren bedelli askerlikte 15 bin TL’yi ödemek için vatandaş kredi maliyetlerini araştırmaya başladı. 12 ve 24 ay vadeli kredide ödenecek rakam 17 ila 19 bin TL arasında değişecek

Yazı Boyutu : A A A A

Son günlerde Türkiye'nin gündemine oturan bedelli askerlik düzenlemesinin detayları belli oldu. Yeni düzenlemede bedelli askerlikte yaş 25, ödenecek tutar ise 15 bin TL olarak belirlendi. Bu bedeli ödemek için kredi çekmek isteyenler kredi maliyetlerini arştırmaya başladı.

Halen piyasada kredi faiz oranları yüzde 1.67 ile 2.08 arasında değişiyor. Bankalar henüz önceki uygulamalarda olduğu gibi bedelli kredileri için faiz oranlarını açıklamadı. 28 gün yapılacak olan bedelli askerlik için 1 yıl vadeli kredi alanlar yaklaşık olarak 17 bin lira ile 17 bin 700 lira arasında bir rakam ödeyecek. Bu rakam, faiz oranı kadar bankanın krediyi verirken hayat sigortası yaptırıp yaptırmayacağına ve kredi tahsis ücreti alıp almayacağına göre değişiklik gösterecek. Mevcut durumda bedelli askerlik kredilerinde kredi tahsis ücretini binde 5 olarak uygulayan bankalar var. Ancak bu ücreti hiç almayan bankalar da var.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.