Bugün: 4 Aralık 2023 Pazartesi
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Yayın
Print Al

Balıkçılar yeni sezona hazır

28 Ağustos 2023 Pazartesi::

Balıkçılar, 1 Eylül’de başlayacak balık av sezonu için tüm hazırlıklarını tamamladı. Karadeniz’de bu sezon hamsi bolluğu bekleniyor.

Yazı Boyutu : A A A A

15 Nisan’da başlayan av yasağı, 1 Eylül itibarı ile sona erecek. Düzce’nin Akçakoca ilçesinde bulunan Balıkçı Barınağı’nda balıkçılar sezon öncesi tüm hazırlıklarını

tamamladı. Tekneler onarılırken, ağ kesme ve örme işlemleri de tamamlandı. Sezonun açılmasına kısa bir süre kala tüm çalışmalarını tamamlayan balıkçılar, 1 Eylül’ü bekliyor.

Akçakoca Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Mustafa Karakaş, balıkçıların tüm hazırlıklarını tamamladığını ve sezonun açılmasını beklediklerini dile getirerek, “Dört gözle sezonun açılmasını bekliyoruz ama çokta umutlu değiliz. Bölgemizde palamut balığı çok az görünüyor. Diğer balıklarda biraz umut var. Limanımızdaki balıkçılarımızı çok fazla doyuracak şekilde değil. Bu sene buruk bir balıkçılık olacağa benziyor. Geleneksel kıyı balıkçıları için söylüyorum bunu. Gırgır balıkçılığı için ciddi anlamda hamsi olacağını görüyoruz, çinekop olacağını görüyoruz. Diğer kıyı balıklarında çok fazla çinekop ve lüfer dışında diğer balıkların olacağını düşünmüyoruz. Salyangoz avcılığına 1 Eylül itibarı ile kıyı balıkçıları devam edecekler. Şu anda hazırlıklarımızı tamamlamış durumdayız. Hava şartlarına bağlı bu bahsettiğim avcılıklar. Eğer hava şartları biraz daha iyi gidecek gibi olursa, ki salı gününden itibaren havaların biraz daha düzeleceğini tahmin ediyoruz. Yine çevre il ve ilçelere yetecek kadar bir balıkçılık olacaktır” ifadelerini kullandı.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

Namaz Vakitleri
İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.