Bugün: 19 Mayıs 2024 Pazar
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | Şirket Kültürü
Print Al

Gayrimenkulde öncelik binanın sağlamlığı oldu

15 Şubat 2023 Çarşamba::

Tolga Andaç: 'Gayrimenkulde öncelik binanın sağlamlığı oldu. Mülk Kaynak Gayrimenkul’ün kurucusu Ankaralı iş insanı Tolga Andaç, Türkiye’yi sarsan deprem felaketinin ardından Gayrimenkulde öncelliğin binanın sağlamlığı olduğunu ifade etti.

Yazı Boyutu : A A A A

Ankara'da faaliyet gösteren Mülk Kaynak Gayrimenkul'ün kurucusu Tolga Andaç, 10 ili vuran Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin gayrimenkul sektöründe öncelikleri değiştirdiğini söyledi.

Andaç, “Yaşadığımız acılar henüz çok taze. Ancak şimdiden bu büyük felaketin sektörde yeni bir sayfa açacağını söylemek mümkün. Daha şimdiden etkilerini görmeye başladık. Alıcılar konutta lüks detaylar aramak yerine zemin etüdü yapılmış mı, deprem yönetmeliğine uygun mu, gerekli denetimlerden geçirilmiş mi; bunları sormaya başladı. Bundan böyle gerek alıcıların gerekse de müteahhitlerin öncelikleri artık depreme endeksli olacaktır” dedi

“Yüksek katlı yapılar cazibesini kaybetti”
Büyük şehirlerde sayıları her geçen gün artan gökdelenlerin ve lüks detaylarla donatılmış kalabalık rezidansların bir zamanlar alıcılara çok cazip geldiğini ifade eden Tolga Andaç, “Bazı müşterilerimiz için yüksek katlı binalar, lüks yapılar öncelikliydi. Depremle birlikte bunlar cazibesini kaybetti. Alçak katlı binalara rağbet arttı. Eski binalarda zemin ve giriş katlara olan talep de azaldı” şeklinde konuştu.

“Hiçbir rant insan hayatından önemli değil”
Tolga Andaç, “Bu yaşadığımız büyük kayıplar rantın, denetimsizliğin, duyarsızlığın ne kadar büyük felaketlere yol açtığını acı bir şekilde yüzümüze çarptı. Sektör temsilcileri olarak bizler vatandaşlarımıza zaten güvenli yapıları tercih etmelerini, bu konuda kendilerinin de sorumluluk almaları gerektiğini anlatıyorduk. Artık daha güçlü anlatmaya devam edeceğiz. Hiçbir rant insan hayatından daha önemli değildir. Belediyeler de üzerlerine düşen denetim görevini ivedilikle yerine getirmeli, riskli yapıları tespit edip güçlendirme ya da dönüşüm çalışmalarını acilen başlatmalı” diye konuştu.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

Namaz Vakitleri
İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.