Bugün: 14 Ağustos 2022 Pazar
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | İş Yönetimi
Print Al

Pekin'de ilk sürücüsüz taksiye onay

30 Nisan 2022 Cumartesi::

Çin’de iki robot taksi operatörü firmasına ait sürücüsüz taksilerin başkent Pekin’de kullanılmasını onayladı. Çin’de sürücüsüz taksilere izin çıktı. Teknoloji şirketi Baidu Inc ile Toyota’nın desteklediği Pony.ai firmaları ilk iznin sahibi oldu.

Yazı Boyutu : A A A A

Pekin Üst Düzey Otonom Sürüş Bölgesi, başkentin güney kesiminde yer alan Yizhuang bölgesindeki 60 kilometrekarelik alanda 14 sürücüsüz aracın yolcu taşıyabilmesine izin verdi. Çin basınında yer alan haberlerde ise, verilen iznin sürücüsüz araçların yaygınlaşmasına dair yasal düzenlemelerin önünde engel bulunmadığını gösterdiği belirtildi.

Ön koltuklarda görevli olacak

Araçların ön yolcu koltuğunda ise güvenliği sağlamak için bir görevli oturacak. Baidu şirketinden yapılan açıklamada, Apollo Go adlı mobil uygulama kullanılarak sürücüsüz araçların çağrılabileceği ve kullanılabileceği belirtildi. Şirket, 30 robot taksi daha kullanıma sunmayı planladıklarını açıkladı. Baidu, tamamen otonom araçların 6 ay içinde Pekin'de yola çıkmasını beklediklerini açıkladı.

İki şirkete geçen yılın kasım ayında Yizhuang'da belirlenen pilot bölgede bir sürücüyle birlikte deneme amaçlı hizmet verme ve kullanıcılardan tarife ücreti alma izni vermişti.


Cenk Özkömür

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

Namaz Vakitleri
İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.