Bugün: 17 Nisan 2021 Cumartesi
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | Liderlik
Print Al

Astronotlar uzay yürüyüşüne çıktı

2 Mart 2021 Salı::

Uluslararası uzay istasyonunda yeni güneş panelleri için hazırlıklar başladı. NASA astronotları keytrubis ve bigdugılobır yaklaşık 7 saatlik uzay yürüyüşü gerçekleştirdi. Bağlantı parçalarıyla dolu yüzlerce kiloluk çantaları yer çekimli ortamda kolayca yaşayan astronotlar güneş panelleri için gerekli montaj kitlerini yerleştirdi.

Yazı Boyutu : A A A A

Uluslararası Uzay İstasyonunun tarihindeki 235'nci uzay yürüyüşü başarıyla tamamlandı. 5 Mart Cuma günü ise Japonya araştırmacılık Uzay ajansı jaks astronotlarının güneş panelleri için gerekli modifikasyon kitlerini monte etmesi planlanıyor…

Bu uzay yürüyüşü Glover'ın ve Rubins'in kariyerindeki 3'üncü, 5 Mart'taki uzay yürüyüşü ise Rubins ve Nguchi'nin kariyerlerindeki 4'üncü uzay yürüyüşü olacak. Uluslararası Uzay İstasyonu'ndaki mevcut güneş panelleri 15 yıllık hizmet ömrü için tasarlanmalarına rağmen 2000 yılında bu yana hizmet veriyorlar.

Uluslararası Uzay İstasyonu bu yıl mevcut güneş panellerine ek olarak yeni güneş panellerinin konuşlandırılması ile istasyonun gücü 160 kilovattan 215 kilovata çıkarılacak. Yeni güneş panellerinin ilk çifti Haziran ayında uzaya gönderilecek. NASA uzmanları ilave enerji sayesinde uzay istasyonunda daha fazla deney gerçekleştirilebileceğini söylüyor.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.