Bugün: 4 Temmuz 2020 Cumartesi
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Etkinlik
Print Al

Kanal İstanbul'da ihale tarihi belli oldu

10 Mart 2020 Salı::

Başkan Erdoğan duyurmuştu! Kanal İstanbul'da ihale tarihi belli oldu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan Kuzey Marmara Otoyolu açılış töreninde Türkiye'nin çılgın projesinin ihaleye çıkacağını duyurmuştu. Gelen son dakika bilgilerine göre Kanal İstanbul için özel bir ekip çalışıyor.

Yazı Boyutu : A A A A

Mayısta projenin planları askıya çıkacak. Hazirandan sonra ihaleye çıkılması planlanıyor. İşte konuyla ilgili ayrıntılar... Kanal İstanbul, imar planlarının hazırlığı için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı bünyesinde kurulan özel bir ekip çalışmaları sürdürürken, mayıs ayında planların askıya çıkılması haziranda da kesinleşmesi öngörülüyor. Böylece haziran sonrası ihalenin yapılması önünde hiçbir engel kalmayacak.

SON DAKİKA HABERİ: Başkan Erdoğan duyurmuştu! Kanal İstanbul'da ihale tarihi belli oldu
500 BİN NÜFUSA GÖRE

Kanal İstanbul Rezerv Yapı Alanı'nın 1/100.000 ölçekli Çevre Düzeni Planı'nda daha önce yapılan değişiklikle Kanal İstanbul'un her iki yakasında 500 bin nüfusa hitap edecek mahalle konseptinde yatay mimarinin hakim olduğu düşük yoğunluklu konut alanlarının yapılması kararlaştırılmıştı.SON DAKİKA HABERİ: Başkan Erdoğan duyurmuştu! Kanal İstanbul'da ihale tarihi belli oldu
Planlama aşaması süren yeni imar planlarıyla da bu konut alanlarına hizmet veren ticaret, resmi kurum, sosyal altyapı, teknik altyapı, sosyal tesis ve kültürel tesis alanlarının da yer alacağı yerleşim bölgeleri netleştirilecek. Yeni yerleşim alanlarında, doğudan batıya, güneyden kuzeye, yeşil ekolojik koridorlar olacak.

SON DAKİKA HABERİ: Başkan Erdoğan duyurmuştu! Kanal İstanbul'da ihale tarihi belli oldu
Ayrıca orman alanı, kıyı tesisleri, kentsel bölgesel sosyal donatı alanları, kentsel bölgesel yeşil ve spor alanları, üniversite alanı, teknoloji geliştirme bölgesi, turizm alanı, eko-turizm alanı, sağlık turizm alanı, kongre ve fuar alanı ve lojistik bölge, kıyı kullanımları gibi Kanal İstanbul'a değer katacak kullanımlar planlandı.

SON DAKİKA HABERİ: Başkan Erdoğan duyurmuştu! Kanal İstanbul'da ihale tarihi belli oldu
Maliyetinin 75 milyar lira olacağı hesaplanan Kanal İstanbul'da ilk kazmanın bu yıl vurulması hedeflenirken, projenin tamamlanma süresi ise 7 yıl olarak planlanıyor.

SON DAKİKA HABERİ: Başkan Erdoğan duyurmuştu! Kanal İstanbul'da ihale tarihi belli oldu
Kanal İstanbul ve entegre tesisleri ile birlikte, projenin hazırlık-inşaat aşamasında 10 bin işletme aşamasında, kanal ve liman, lojistik merkez ve yat limanı gibi diğer işletmelerde yaklaşık 10 bin kişinin çalışması bekleniyor.

Projeyle Rusya, Çin, Hollanda ve Belçika başta olmak üzere birçok ülke ilgileniyor.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.