Bugün: 7 Temmuz 2020 Salı
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Başarı
Print Al

Yerli otomobil için bir yeni fotoğraf daha!

26 Aralık 2019 Perşembe::

Yerli otomobil ne zaman satışa çıkıyor, fiyatı ne kadar olacak? İsmi ve motoru... Türkiye'nin en önemli milli projelerinden birisi olarak kabul edilen yerli otomobil için heyecan sürerken son dakika haberleri de peş peşe geliyor! Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) geliştirdiği ve ismi, tasarımı olduğu kadar sahip olacağı motoru ile de merak edilen yerli otomobil, Başkan Erdoğan'ın katılacağı törenle resmen tanıtılacak.

Yazı Boyutu : A A A A

Bilindiği gibi, Erdoğan, yerli otomobil tanıtım tarihi ile ilgili açıklamalarda bulunarak; ilk gösterimin ne zaman ve nerede yapılacağını duyurmuştu. O günden bu yana ise, TOGG tarafından, ismi, tasarımı ve motoru sır gibi saklanan proje ile ilgili Twitter üzerinden her gün bir fotoğraf paylaşılıyor. Bugün de Twitter'dan aracın tamponu ve difüzörü gösterildi. Peki, yerli otomobil ne zaman çıkıyor, satış tarihi ve fiyatı belli oldu mu? Haberimizden, son dakika detayları ile yerli otomobil ismi, tasarımı ve motoru hakkında merak edilenlere ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin göz bebeği olarak değerlendirilen yerli otomobil için heyecan kat sayısı giderek artarken bir fotoğraf daha paylaşıldı. Tasarımı, motoru, fiyatı ve ismi sır gibi saklanan bu milli proje, Başkan Erdoğan'ın katılacağı törenle resmen tanıtılacak. Bilindiği gibi Erdoğan, yaptığı açıklamada ön gösterim tarihini açıklarken; bu tanıtımın nerede yapılacağını da duyurmuştu. Bu doğrultuda, geçtiğimiz günlerde Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank tarafından Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG) geliştirdiği yerli araca ilişkin ilk görüntüler paylaşılmış ve büyük bir heyecan oluşmuştu. Bakan Varank'ın paylaştığı fotoğraflar sonrasında ise, en çok merak edilen detay olarak yerli otomobilin tasarımı öne çıkıyor.

YERLİ OTOMOBİL İSMİ NE, FİYATI NE KADAR OLACAK? TASARIMI VE MOTORU...

Bu doğrultuda, yerli otomobil ismi, fiyatı, tasarımı ve motoru gibi birçok başlık, milyonlarca vatandaş tarafından oldukça merak ediliyor. Zira, Ferrari ve Lamborghini'nin de tasarımcısı olarak bilinen İtalyan Pininfarina'nın bu projede de tasarım imzası bulunuyor. Bugün paylaşılan fotoğrafta ise, aracın tamponu ve difüzörü gösterildi. Lale figürlü difüzörü görülürken, ön tamponun da silueti ortaya çıktı.


YERLİ OTOMOBİL NE ZAMAN ÇIKIYOR, SATIŞ TARİHİ BELLİ OLDU MU?

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu (TOGG) tarafından, her gün saat 14.30'da araca ilişkin yeni bir detay ile fotoğraf yayınlanıyor. Bu da heyecan kat sayısının giderek artmasına sebep oluyor. Peki, yerli otomobil ne zaman çıkıyor?

İşte, son dakika haberinin detayları;

YERLİ OTOMOBİL NE ZAMAN TANITILACAK?

Yerli otomobil projesi kapsamında merakla beklenilen prototip 27 Aralık 2019 Cuma günü, Başkan Erdoğan'ın katılımı ile tanıtılacak.

Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nun (TOGG), Gebze'deki Bilişim Vadisi'nde düzenleyeceği tanıtıma başta Başkan Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere bakanlar, üst düzey yöneticiler ve iş dünyasının önemli isimleri katılacak. Aracın ismi, fiyatı ve motoru gibi birçok bilgi, tanıtım neticesinde netleşecek.

Yıllardır 'yerli otomobil' çağrısı yapan Başkan Erdoğan'ın dünyaca ünlü tasarım firması Pininfarina imzalı prototipi, Bilişim Vadisi'nin yanı başındaki Osmangazi Köprüsü'nde test etmesi bekleniyor.

İLK KARELER ORTAYA ÇIKTI

Ön gösterim öncesinde araca ilişkin ilk kareler de ortaya çıktı.

OTONOM SÜRÜŞ ÖZELLİĞİ VAR

Bu arada toplantıya katılanları bir sürpriz bekliyor. Yüzde 100 elektrikli C-SUV'un yanı sıra daha sonra üretilmesi planlanan C-Sedan'ın prototipinin de görücüye çıkarılacağı konuşuluyor.

Ancak Sedan modeli yürüyen bir prototip olmayacak. Prototip, SUV modelden sonra satışa sunulacak Sedan model hakkında ipuçları verecek.

HEDEF GÜVENLİKTE 5 YILDIZ

Bu arada 2022'de yollara çıkması planlanan yerli otomobilin otonom sürüş özelliğine sahip olması hedefleniyor. Otonom sürüş özelliği sayesinde yerli otomobil kullanıcıları güvenli ve konforlu seyahat edebilme imkânı bulacaklar.

TOGG'un önemli hedeflerinden biri de yerli otomobilin 2022'de yola çıkmadan önce aktif ve pasif güvenlik donanımlarıyla Euro NCAP'ten 5 yıldız alması.

2030'A KADAR 5 MODEL ÜRETİLECEK

YÜZDE 100 elektrikli Türkiye'nin Otomobili'nin 2022'nin ilk yarısında pazara sunulması hedefleniyor. Yollara çıkacak ilk model C-SUV olacak. C-Sedan model SUV'u takip edecek. 2030'a kadar model yelpazesi 5'e ulaşacak.

YURTDIŞINA İHRACAT PLANLANIYOR

TOGG, yerli otomobili sadece iç pazarda satışa sunmayacak. Şirket, yerli otomobil modellerini uluslararası pazarlara da ihraç etmeyi planlıyor.

FİKRİ MÜLKİYET HAKKI TÜRKİYE'NİN

FIKRI mülkiyet haklarına Türkiye'nin sahip olduğu, küresel ölçekte rekabet edecek bir otomobil markası oluşturma hedefiyle Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell, Zorlu ve TOBB güçlerini birleştirdi ve 25 Haziran 2018'de Türkiye'nin Otomobili Girişim Grubu'nu (TOGG) kurdu.

LOGODA ŞİRKETİN MOTTOSU VAR

SANAYI ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank'ın sosyal medyada paylaştığı fotoğraflarda TOGG'un şirket logosu da görüldü. Turkuaz rengin ağırlıklı olduğu logo, TOGG'un sadece otomobil üreten değil, mobilite çözümleri de geliştiren bir şirket olduğu mesajını veriyor.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.