Bugün: 22 Nisan 2019 Pazartesi
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Etkinlik
Print Al

Haydi Etno Spor şölenine

09 Mayıs 2018 Çarşamba::

“At Binenin Kılıç Kuşananın” sloganı ile 3’üncüsü düzenlenecek olan festival Yenikapı’da başlıyor. 13 Mayıs’a kadar devam edecek organizasyonda 883 sporcu, 13 geleneksel spor dalında mücadele verecek.

Yazı Boyutu : A A A A

DÜNYA Etnospor Konfederasyonu tarafından, geleneksel Türk sporlarının tanıtılması ve yaygınlaştırılması amacıyla “Etnospor Kültür Festivali’nin 3’üncüsü bugün Yenikapı Meydanı’nda başlıyor.

Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan’ın açılış konuşmasıyla start alacak olan 5 günlük festivalde toplam 883 sporcu, 13 geleneksel spor dalında yarışacak.

Aba güreşi: 40, Şalvar güreşi: 20, Kuşak güreşi: 24, Mas güreşi: 20, Fetih güreşleri: 45’i pehlivan toplam 300, Atlı okçuluk: 47, Atlı cirit: 32, Kökbörü: 19, Aşık oyunları: 12, Mangala: 206, Geleneksel yaya okçuluğu: 170. Toplam: 883.

Çeşitli atlı akrobası gösterileri de sunulacak. Toplam 43 oba çadırı ile bir de han çadırı olacak. Bunun yanında Kazak kültürüne ait “ak ev” de festival alanında kurulacak.

20 adet bölgesel çadır ile bazı belediyelerin çadırları yine Türk geleneksel sporlarını temsilen dikilecek. “Diriliş Ertuğrul” derviş ve geleneksel dondurma çadırı da sürprizler arasında yer alacak.

Spor dallarında toplam 84 at kullanılacak. Katılımcıların da çocuklarıyla binebilecekleri atlarla birlikte 150 at olacak. “Rafadan Tayfa” ve “Maysa ile Bulut” karakterleri çocuklarla buluşacak.

5 gün sürcek festivalde Türk dünyasına, Orta Asya ve Anadolu’ya özgü şenlikler hayat bulacak. 14 farklı medeniyeti temsil eden çadırlarda oba yaşam sergilenecek. Mehter Takımı gösteri yapacak.

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.