Bugün: 24 Eylül 2018 Pazartesi
Favorilerime Ekle | Künye | Reklam
Ana Sayfa | YH Etkinlik
Print Al

Unutmadık unutturmayacağız!

16 Temmuz 2017 Pazar::

“Sekizinci sınıfa geçtim bu sene. 15 Temmuz’un ardından ödev vesilesiyle bir yazı yazmıştım, yayınlar mısınız?”

Yazı Boyutu : A A A A

“Sekizinci sınıfa geçtim bu sene. 15 Temmuz’un ardından ödev vesilesiyle bir yazı yazmıştım. Bu yazı “Yeni Neslin Kaleminden İzler-4” diye İhlas Koleji’nin “15 TEMMUZ RUHU” adlı kitabında da yer aldı. 15 Temmuz’un seneyi devriyesi dolayısıyla, yayınlanması ümidiyle gazeteme de gönderiyorum. Yayınlarsanız ne çok sevinirim.
“15 Temmuz bir dönemin kapanıp başka bir dönemin başlangıcıdır. O günden sonra Türk halkının olaylara bakış tarzı değişti. Darbe hazırlığının gizlice çok önceden başladığı anlaşıldı.
15 Temmuz’da ortaya çıkan FETÖ terör örgütü mensupları halkı hunharca katledecek kadar insafsızdılar. Halkın parasıyla alınan tanklar, uçaklar ve zırhlı araçlarla halka saldırdılar. Örneğin, Boğaz Köprüsü’nde, Saraçhane’de, Çengelköy’de ve Ankara’da iki yüz elliye yakın vatandaşımızı şehit ettiler. İki bine yakın vatandaşımız da yaralandı. Bu darbe girişimiyle vatan hainlerinin kim oldukları ortaya çıktı.
Ömer Halisdemir gibi yiğit asker darbecileri darmadağın etti. Polis ve vatandaşlarımız canları pahasına meydanlara çıkarak tankları durdurdular. Sonraki bir ay boyunca dışarıda nöbetleri onlarla hep birlikte tuttuk. Halkımız “yeni bir darbe girişimi olmasın” diye bir ay kadar Sayın Cumhurbaşkanımızın emriyle meydanlarda nöbet tuttu.
16 Temmuz’dan itibaren, yurtsever askerimiz ve polisimiz TBMM’yi bombalayan, cumhurbaşkanını öldürmeyi amaçlayan asker kılığına bürünmüş teröristleri yakalayıp tuttukları gibi hapse attılar. Devlet içinde yuvalanmış destekçileri de hukuk yoluyla temizlemeye devam ediyorlar.
Türkiye Cumhuriyeti’nin dost sandığı ama darbe girişimi başarılı olamayınca hüsrana uğrayan, Amerika ve Avrupa ülkelerinin darbeyi desteklediklerini anladık. Amerika hâlâ bu darbenin başı olan şahsı geri vermemekte ısrar ediyor. Bu olayla beraber, kimin dost kimin düşman olduğunu daha iyi anladık.
Tüm bu olanlar üzerine teröristlere karşı strateji değişikliği yaptık. Düşmanların saldırmasını beklemek yerine, biz saldırıya geçtik. Sayın Cumhurbaşkanımızın deyimiyle “inlerine girdik”
15 Temmuz sonrası Türkiye düşmanlarını iyi tanıyıp saldırıya geçmiştir. Bu yolda şehit olan hiçbir kimse boşuna ölmemiştir. Ne kadar zaman geçerse geçsin, Türk halkı olarak, 15 Temmuz ve sonrasını asla unutmayacağız. Şehit ve gazilerimizi minnetle anacağız”
Mustafa Necati Yazıcı

Anahtar Kelimeler:

Yorumlar
Yorumlarınızı yazmak için tıklayın>>
Bu haber için henüz yorum yapılmamış.
Bu Kategorideki Diğer Haberler
İktibas Yazarlar

İnsan Kaynakları
Şirket Kültürü
Kişisel Gelişim
Liderlik
İş Yönetimi
En Çok Okunanlar
En Çok Yorumlananlar
Künye | Bize Ulaşın | Gizlilik İlkeleri
Copyright ©2012 yonetimhaber.com | | info@yonetimhaber.com
Siteden yararlanırken gizlilik ilkelerini okumanızı tavsiye ederiz © 2011-2012, Tüm Hakları Saklıdır.